Galerie a antikvariát Jonáš Blansko

Galerie a antikvariát Jonáš Blansko

Divadla

Poslední loď

24. února 2019

Galerie Jonáš pořádá zájezd do Městského divadla Brno na muzikál Poslední loď

VIVA „LALALA“ REPUBLIKA

13. ledna 2019

Galerie Jonáš pořádá zájezd do Městského divadla Brno na koncert

Projekt shrne dějiny uplynulých sta let tak, jak se na hudební divadlo sluší: hudbou. Hity, které znali naše babičky a dědečkové, maminky a tatínci i ty, které nám připomenou naši vlastní minulost. Konec první světové války, písničky Karla Hašlera, založení trampské osady Ztracená naděje a rozmach trampingu, Osvobozené divadlo, písničky z filmů 1. republiky, budování socialismu, divadlo Semafor, Olympic, rok 1968, období anticharty, současnost – tyto mezníky v historii naší, stoleté republiky, se staly zdrojem pro výběr písniček, které naši zemi posledních sto let provázely a které si v podání našeho orchestru a sólistů Městského divadla ve zcela nový aranžích můžete připomenout v tomto ojedinělém projektu.

Účinkuje soubor a orchestr Městského divadla Brno. Průvodci večerem budou Eliška Skálová a Vojtěch Blahuta

Odjezd autobusu je ve 14 hodin z náměstí Republiky

Cena vstupenky včetně dopravy 470,- Kč

VSTUPENKY LZE ZAKOUPIT V GALERII JONÁŠ BLANSKO A V OBCHŮDKU PRO DĚTI, BLANSKO, BEZRUČOVA 1

B I G

10. listopadu 2018, 18:00 h, Blansko

GALERIE JONÁŠ VÁS ZVE NA HUDEBNÍ SCÉNU MĚSTSKÉHO DIVADLA V BRNĚ NA NOVÝ MUZIKÁL

Pohádka o splněných přáních

Po legendární Mary Poppins přichází další muzikál pro celou rodinu!

Muzikálová adaptace slavného filmu v hlavní roli s Tomem Hanksem měla premiéru na Broadwayi v roce 1996, byla nominována hned na pět Cen Tony a zaznamenala téměř dvě stě repríz. Hravá hudební komedie s prvky magie s energickou, současnou hudbou a místy až bláznivým dějem nabízí dechberoucí zábavu pro celou rodinu. Českou premiéru uvidíme v režii Petra Gazdíka na Hudební scéně.

10.LISTOPADU 2018

ODJEZD AUTOBUSU JE V 18 HODIN Z NÁMĚSÍ REPUBLIKY.

CENA VSTUPENKY VČETNĚ DOPRAVY : 490,- Kč

PŘIHLÁŠKY PŘIJÍMÁ: PAVEL SVOBODA, MOBIL: 607 725 579, 606 098 167

B I G

PŘEDSTAV SI ... - muzikál o síle lidství

24. března 2018, 18:00 h, Blansko

Galerie Jonáš BLANSKO, SMETANOVA 6 POŘÁDÁ ZÁJEZD NA HUDEBNÍ SCÉNU MĚSTSKÉHO DIVADLA V BRNĚ NA NOVÝ MUZIKÁL PŘEDSTAV SI ...

Muzikál s nádhernou emotivní hudbou a strhujícím lidským příběhem uvidíte v české premiéře v režii Petra Gazdíka.

Odjezd autobusu je 24. března 2018 v 18 hodin z náměstí Republiky Blansko.

Cena vstupenky včetně dopravy 480,- Kč.

Přihlášky přijímá : Pavel Svoboda, Galerie Jonáš, mobil : 607 725 579, 606 098 167

PŘEDSTAV SI ... - muzikál o síle lidství

DĚSNEJ PÁTEK - magická muzikálová komedie

20. října 2017, 18:00 h, Blansko

Pokračování cyklu zájezdů na divadelní představení. Tentokrát na světovou premiéru muzikálu na Hudební scénu Městského divadla v Brně.

Odjezd autobusu je v pátek 20. října 2017 v 18 hodin od bývalého hotelu Dukla Blansko.

Jmenuje se Ellie, má šestnáct let, ve škole se jí líbí kluk Adam, ale netroufá si ho oslovit a má pocit, že jí celý svět, zejména její matka, nerozumí. Katherine bude čtyřicet, zítra se podruhé vdává, touží po tom, aby vše bylo perfektní a moc by si přála, aby ji její dcera Ellie pochopila a nepovažovala ji za nepřítele. Matka s dcerou. Ty dvě se prostě nedokáží domluvit, pochopit se, porozumět si navzájem, a tak se stane něco podivného, bláznivého, šíleného…

Cena vstupenky včetně dopravy 450,-Kč.

Přihlášky přijímá Pavel Svoboda, mobil: 607 725 579, 606 221 772

Fotografie Hudební scény Městského divadla v Brně

B Í T L S - bláznivá féerie s písněmi nejslavnější skupiny všech dob

11. března 2017, 18:00 h, Blansko

Pokračování cyklu zájezdů na divadelní představení. Tentokrát na nový muzikál Hudební scény Městského divadla v Brně.

Odjezd autobusu je v sobotu 11. března 2017 v 18 hodin od bývalého hotelu Dukla Blansko.

Cena vstupenky včetně dopravy 440 Kč.

Přihlášky přijímá Pavel Svoboda, mobil: 607 725 579, 606 221 772

ZÁJEZD DO MĚSTSKÉHO DIVADLA DIVADLA V BRNĚ / HUDEBNÍ SCÉNA - CHAPLIN / ŽIVOTOPISNÝ MUZIKÁL

28. ledna 2017, 18:00 h, Blansko

Kdo by neznal geniálního umělce a výjimečného člověka Charlie Chaplina. Muzikál, který je napsán na motivy jeho bohatého života, byl uveden na Broadwayi v roce 2012 a získal hned čtyři nominace na Ceny Tony a šest na Drama Desk Award. Titulní role je v díle rozdělena mezi dva herce – malého chlapce a dospělého muže. Autoři vyprávějí o osudu hlavního hrdiny strhujícím způsobem a předkládají nám skvěle prokomponovaný příběh s báječnou hudbou a řadou okolností, o kterých věděli vskutku jen ti nejzasvěcenější.

Základní výpovědí je pak Chaplinovo osobní poslání, které spočívá v jeho celoživotním odhodlání jít si vždy a za všech okolností za svými cíli s jednoznačným humánně akcentovaným vztahem ke světu, s kritickým myšlením vůči zvrhlé politice i s jasným názorem na bídu společnosti, ve které žil.

ODJEZD V 18 HODIN OD BÝVALÉHO HOTELU DUKLA BLANSKO

PŘIHLÁŠKY: PAVEL SVOBODA, GALERIE JONÁŠ BLANSKO, mobil: 607 725 579, 606 221 772.

CENA AUTOBUSU A VSTUPENKY 460,- Kč

Zájezd do divadla: Radúz a Mahulena

19. listopadu 2016, 18:00 h , Blansko

Nesmrtelný příběh zakázané lásky mezi dvěma znepřátelenými rody zde tentokrát vychází z lidové slovenské pohádky, ale jde samozřejmě o motiv ještě starší, objevující se v různých variantách i u bratrů Grimmů nebo v indických eposech.

Není tedy pochyb o tom, že také v dnešní době jde o námět aktuální, nabízející současnému obecenstvu možnost prožít romantický příběh lásky, která (dovolme si to klišé, které je zde ovšem namístě) hory přenáší a kameny láme.

Uslyšíme nezapomenutelné melodie Petra Ulrycha s krásnými texty Stanislava Moši. Je mnoho těch, kteří si dodnes zpívají „…dvě království se v zášti potýkají a jedno druhé chce srazit na kolena. Než zrozeni jsou Radúz a Mahulena!“, a nebo „Magurský kralevici, hodím tě mezi krysy! Co ti kdy bylo krásné, navždycky bude kdysi!

Odjezd v 18:00 hodin z náměstí Republiky.

Bližší informace a přihlášky: Pavel Svoboda, Galerie Jonáš, mobil: 606 221 772, 607 725 579.

ZÁJEZD DO DIVADLA / PRODANÝ SMÍCH

13. května 2016, 18:00 h, Blansko

Nově připravený muzikál Městského divadla v Brně. Dílo vzniklo na motivy stejnojmenného románu Jamese Krüsse, který vyšel i v českém jazyce pod názvem Prodaný smích. Patnáctiletý chlapec Timm Thaler, který je známý pro svůj typický křehký, osvěžující, šťastný dětský smích, učiní v existenční nouzi nešťastnou dohodu s baronem Tretschem, kterému prodá svůj smích a získá tak možnost vyhrát každou sázku. Timm se rychle stane nejbohatším člověkem na světě, avšak šťastný není. Schází mu právě jeho smích. Rozhodne se tedy získat ho zpátky… Následuje dobrodružná cesta, plná nástrah, zrad, úskalí, přátelských pomocí, neochvějné lásky i konečného vítězství brilantní inteligence nad samotným ďáblem.

Odjezd je 13. května 2016 v 18 hodin od bývalého hotelu Dukla Blansko.

Přihlášky přijímá Pavel Svoboda, Galerie Jonáš Blansko a Obchůdek pro děti Blansko, mobil: 607 725 579, 606 221 772.

ZÁJEZD DO DIVADLA / EVANGELIUM O MARII

Odjezd je v pátek 18. března 2016 v 18:00 hodin od hotelu Dukla Blansko.

Nový muzikál Městského divadla v Brně. Známý příběh o narození, životě i smrti Ježíše Krista vypráví tato maďarská rocková opera z roku 1991 neobvyklým pohledem. V centru veškerého dění zde stojí Marie, Ježíšova matka. Tématem se tak stává její osobní bolest a utrpení z těžkého údělu, kterým je její syn pověřen, ale také nekonečná mateřská láska a oddanost.

V roce 1992 bylo dílo uvedeno na Nové scéně v Bratislavě v režii Jozefa Bednárika, kde zaznamenalo fenomenální úspěch dvě stě padesáti repríz, a inscenace tak stála na počátku slavné muzikálové éry v Československu. Od té doby se Evangelium podle Marie, které vedle nesmrtelného příběhu nabízí i krásné melodie, hrálo v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Itálii i na Islandu a nyní se tedy konečně dostává i na Hudební scénu Městského divadla v Brně.

Odjezd je v 18:00 hodin od hotelu Dukla v Blansku.

Cena vstupenky včetně dopravy 450,- Kč.

Vrabčák a anděl – zájezd na muzikál Městského divadla v Brně

Odjezd je v úterý 8. prosince 2015 v 17:00 hodin od hotelu Dukla Blansko.

Dvě velká jména světového šoubyznysu. První si svět podmanila svým zpěvem, dojemným životním příběhem a nenápadným zjevem, druhá okouzlovala svou krásou, elegancí, uhrančivým pohledem a byla jednou z prvních evropských, respektive německých hereček, která se dokázala prosadit v Hollywoodu. První celý život touží po opravdové velké lásce a novému citu vždy maximálně propadá, ta druhá střídá muže (a snad i ženy) jako kabáty a nezastírá svůj cynický pohled na romantiku. První umírá vysílením v sedmačtyřiceti letech, celá Francie pro ni truchlí, druhá se dožívá úctyhodných jednadevadesáti let, ale rodné Německo ji považuje za zrádce. Jsou natolik rozdílné, ale přitom dokážou najít společný rytmus, společná témata a dokonce i společnou lásku.

Cena včetně dopravy 350,- Kč.

Přihlášky přijímá Pavel Svoboda, Galerie Jonáš Blansko a Obchůdek pro děti Blansko, mobil: 607 725 579, 606 221 772.

Pískání po větru – zájezd do divadla – Městské divadlo Brno

Odjezd je v úterý 27. října 2015 v 18:00 hodin od hotelu Dukla Blansko.

Zájezd na nový muzikál Městského divadla v Brně. V hlavní roli uvidíme Elišku Skálovou, která vystupuje se svým dědečkem Z. Krupicou na koncertech v Blansku.

Přihlášky přijímá Pavel Svoboda, mobil: 607 725 579 nebo 606 221 772.

JOHNNY BLACK – zájezd do divadla – Městské divadlo Brno, Hudební scéna

Odjezd na představení je ve středu 1. dubna 2015 v 17:00 hodin od hotelu Dukla.

Na Hudební scéně Městského divadla v Brně doslova prohlédne slepý muzikant Johnny Blue, který vymění svou duši za dar vidění. A začne se mu dařit. Díky dívce Sataně a s pomocí vychytralého kamarádíčka Freda se z něj stává úspěšný muzikant. Vnoří se do šoubyznysu a začne objevovat všechna zákoutí tohoto nablýskaného světa.

Vedle nového, aktuálního pojetí známého příběhu nabízí muzikál hudbu slavného a zkušeného německého producenta a autora Ralpha Siegela, jehož písně pro různé interprety několikrát vyhrály mezinárodní soutěž Eurovize. Muzikál uvede divadlo ve světové premiéře v režii Stanislava Moši.

Cena vstupenky včetně dopravy je 480,- Kč.

Přihlášky přijímá Pavel Svoboda, Galerie Jonáš Blansko, Smetanova 6, mobil: 607 725 579, 606 221 772.

PRINC HOMBURSKÝ – zájezd do divadla - Městské divadlo Brno, Činoherní scéna

Odjezd na představení je v pátek 27. února 2015 v 18:00 hodin od hotelu Dukla.

Příběh mladého válečného hrdiny, snílka, který je zamilován do kurfiřtovy dcery Natálie a kurfiřt sám jejich lásce přeje. Jejich naprosté štěstí však ve chvíli pomine, když princ snící o Natálii při válečné poradě přeslechne nejvyšší rozkaz a při bitvě vede svůj oddíl do zakázaného útoku. Sice uspěje, za neuposlechnutí rozkazu je však odsouzen k smrti. Mezní situace vede prince k zásadnímu přehodnocení všeho, v co doposud věřil a co uznával. Válečná událost se proměňuje ve velké drama o lásce, cti a spravedlnosti.

Cena vstupenky včetně dopravy je 380,- Kč.

Přihlášky přijímá Pavel Svoboda, Galerie Jonáš Blansko, mobil: 607 725 579, 606 221 772.

NOC NA KARLŠTEJNĚ - zájezd do divadla - Městské divadlo Brno, Hudební scéna

Odjezd na muzikální představení je v sobotu 3. ledna 2015 v 17:00 hodin od hotelu Dukla.

Původní veselohra Jaroslava Vrchlického, podle které později vznikl i slavný film, měla premiéru v Národním divadle v roce 1884 a záhy se stala velmi oblíbenou. Romanticky zidealizovaná a úsměvná historka ze života otce vlasti se stala nesmrtelnou díky filmovému zpracování s takovými hereckými osobnostmi, jakými byl Vlastimil Brodský, Waldemar Matuška, Miloš Kopecký, Karel Höger, Jana Brejchová či Jaroslav Marvan, pro kterého byla role purkrabího jeho poslední filmovou prací. Diváckou atraktivnost zaručují i dnes již zlidovělé písně s melodiemi Karla Svobody.

Cena vstupenky včetně dopravy je 370,- Kč.

Přihlášky přijímá Pavel Svoboda, Galerie Jonáš Blansko, mobil: 607 725 579, 606 221 772.

DUCH - zájezd do divadla - Městské divadlo Brno, Hudební scéna

22. listopadu 2014, 18:00 h, odjezd od hotelu Dukla Blansko

Legendární příběh o neomezené síle lásky je známý ze slavného filmového zpracování Jerryho Zuckera z roku 1990. Patrick Swayze a Demi Moore v hlavních rolích tenkrát okouzlili diváky pohádkovým vyprávěním o tom, jak skutečná láska může překonat i samotnou smrt.

Muzikálová verze zachovává původní syžet, který kombinuje milostný příběh s komediálními a dramatickými prvky.

Na Hudební scéně Městského divadla jsou v české premiéře k vidění opravdová divadelní kouzla a iluze, s kterými se u nás diváci zatím neměli možnost setkat. Inscenace bude uvedena v režii Stanislava Moši.

Cena vstupenky včetně dopravy 460,-Kč.

Přihlášky přijímá Pavel Svoboda, Galerie Jonáš Blansko, mobil: 607 725 579, 606 221 772.

DON JUAN - zájezd do divadla

24. května 2014, 18:00 h, odjezd od hotelu Dukla Blansko

Pokračování cyklu zájezdů za divadlem.

Autoři tohoto nového původního českého muzikálu mají na svém kontě již například titul Jack Rozparovač, který se hrál jak v pražském Divadle Kalich, tak i v jihokorejském Soulu. Jejich nový muzikál, který vypráví o španělském volnomyšlenkářském šlechtici Donu Juanovi, je napsán přímo pro Městské divadlo v Brně.

Příběh, který známe z mnoha verzí literárních, filmových i hudebních svou romanticko-historickou tématikou k muzikálovému zpracování přímo vybízí. Don Juan je totiž dramatickou postavou, která v sobě zahrnuje vše, co od hrdiny na jevišti očekáváme – láskou zklamaný a trýzněný se rozhodne na veškeré další vztahy a city zanevřít a všem ženám se pouze vysmívá, zneužívá je a ponižuje až do okamžiku, kdy mu osud (nebo Bůh) pošle do cesty ženu, kvůli které je odhodlán se změnit. Stejná vyšší síla mu ji však opět vezme, a tak Juan rukou další půvabné dámy umírá, rozzlobený na sebe, na všechny, na celý svět.

Původní muzikál vypráví známý příběh svižným tempem a moderním jazykem, dává prostor komickým i dramatickým situacím v atraktivním prostředí a nabízí výborné herecké příležitosti. Bude uveden ve světové premiéře!

Cena zájezdu včetně vstupenky a dopravy je 500,- Kč.

Sněhurka a sedm trpaslíků – zájezd do divadla

22. dubna 2014, 17:00 h, odjezd od hotelu Dukla Blansko

Pokračování cyklu zájezdů za divadlem. Bláznivá hudební pohádka pro celou rodinu. Na pozadí známé pohádky bratří Grimmů, jemně inspirováni proslulou animovanou verzí Walta Disneyho, tvoří hudební skladatel Karel Cón a libretisté Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán svou osobitou stavbu, plnou horrorového napětí, ztřeštěného humoru i pohádkové laskavosti.

Cena zájezdu 400,-Kč

© 2014 by Galerie a antikvariát Jonáš Blansko • All Rights reserved • Email: p52@post.czMapa webu

Partneři: Pension Markéta Harrachov | Blansko